Logo H15 Palace

Restauracja Artesse

Restauracja Artesse to obietnica niezwykłych doznań na poziomie wszystkich zmysłów.

Stworzyliśmy dla Państwa miejsce nieszablonowe, przeznaczone do celebracji wyjątkowych momentów i czerpania radości z niezwykłych posiłków. Restauracja usytuowana jest w dziedzińcu dawnego pałacu Lubomirskich, miejscu wypełnionym sztuką, historią i oryginalnym designem. Egzotyczne rośliny zdobiące wnętrza spełniają niejako marzenie księżnej Czartoryskiej, dawnej właścicielki pałacu,  o powstaniu w tym miejscu zacisznej oranżerii. Taka też jest kuchnia Artesse – czerpiąca z minionych wieków i tradycji kulinarnych dawnej Polski, ale ukazana naszym gościom w sposób współczesny, wykwintny i elegancki. Dążymy do tego, by miejsce, które dawniej gromadziło elitę miejską i dworską, było niezmiennie świątynią sztuki kulinarnej i nieustającą przygodą odkrywania smaków.

 

Poznaj Menu

Fine Dining

Restauracja Artesse oferuje autorskie menu degustacyjne, bazujące na kuchni rekonstrukcyjnej, czerpiącej z kilkusetletnich receptur polskiego i europejskiego fine dining. W pracowni kulinarnej Artesse powstają kompozycje z najwyższej jakości składników pozyskanych od precyzyjnie wyselekcjonowanych dostawców, a menu budowane jest w oparciu o dawny kalendarz kulinarny.

Sztuka

W Artesse stworzyliśmy przestrzeń wyjątkową nie tylko w skali Polski, ale także Europy. To mariaż wyjątkowego designu łączącego sztukę klasyczną, pochodzącą z kolekcji dawnych właścicieli pałacu, ze sztuką współczesną światowej klasy artystów.

Koncepcją restauracji jest zapewnienie wyjątkowego doświadczenia w każdym aspekcie wizyty tak, by dostarczała nie tylko niezapomnianych wrażeń kulinarnych, ale także poruszała  historią, sztuką oraz estetyką.

Ogród

Wypełnione zielenią patio restauracji Artesse to miejsce przypominające tajemniczy ogród, w którym z łatwością można się schować przed zgiełkiem miasta.

Jednym z największych marzeń Izabeli Czartoryskiej było stworzenie w tym miejscu oranżerii, pozwalającej na nieograniczoną bliskość z naturą, a także na celebrowanie sztuki kulinarnej w promieniach słońca. Moment relaksu z kieliszkiem wybornego wina na patio niezauważalnie zamienia się w godziny…

Pasja

Wykwintna kuchnia to połącznie doświadczenia, wiedzy i pasji. Tym wszystkim kieruje się architekt kuchni Artesse, Mateusz Suliga.

Zainspirowany wyjątkową historią pałacu sięga do najstarszych zapisów historyków kulinarnych oraz tradycji regionu, przenosząc je na współczesny nurt, a łącząc dawne receptury  z najnowocześniejszymi trendami kuchni prezentuje je w zupełnie nowej, często zaskakującej odsłonie.

Wizyta Mateusza przy stole to gwarancja niezwykle inspirującej rozmowy o historii pałacowej kuchni.